O nas

With a heritage that goes back 75 years and an unsurpassed commitment to quality,  Nordica skis and boots provide every skier at every level the performance and comfort they are looking for.

   
       
            
       

           1930

       
           

Zdobywszy niezbędne doświadczenie w sprzedaży w branży skórzanej, bracia Adriano oraz Oddone Vaccari, założyli firmę obuwniczą „Nordica” w Montebelluna, we Włoszech, w 1939 roku. W okresie powojennym Nordica wyspecjalizowała się w produkcji butów narciarskich. Pozostając wierna swym tradycjom, dystrybuowała nadal obuwie trekkingowe oraz buty do wspinaczki wysokogórskiej. Praca jednak była ciągle sezonowa, a produkty wyrabiane ręcznie. W 1950 roku buty narciarskie firmy Nordica zyskały sobie sławę ogólnoświatową. Znakomity narciarz alpejski, Zeno Colo, zdobył mistrzostwo świata w zjeździe oraz slalomie gigancie w Aspen, jeżdżąc w butach Nordica. Zapoczątkował tym samym linię butów z jego nazwiskiem, produkowaną w Trevignano. W tym samym roku zastosowano także rewolucyjne buty wewnętrzne zaprojektowane przez firmę Colmar.

       
   
   
       
            
       

           1960

       
           

Lata 60-te to lata ciągłych innowacji. W 1963 roku, w Austrii, wprowadzono po raz pierwszy do użycia klamry do butów narciarskich. Ten system zapinania, tak udanie zapoczątkowany w Austrii, został następnie zastosowany we Włoszech przez firmę Nordica. Ogromnym postępem okazało się wprowadzenie do produkcji poliuretanowych butów narciarskich, odlewanych i specjalnie profilowanych do nogi lewej i prawej oraz prasy wtryskowe. To jednak rok 1968 okazał się rokiem przełomowym. Podjęto wtedy istotne decyzje, które w znaczący sposób ukształtowały przyszłość oraz wielkość korporacji, jaką się w końcu stała Nordica: skórzane cholewki w tradycyjnych modelach zostały dodatkowo wzmocnione na zewnątrz za pomocą tworzyw sztucznych (poliuretan lub PVC), a sama cholewka została podniesiona dla lepszej stabilności i bezpieczeństwa.

       
   
   
       
            
       

           1970

       
           

Na mocy porozumienia pomiędzy firmami Nordica oraz Rossignol powstaje pierwsza filia Nordica w Stanach Zjednoczonych. Kolejne oddziały zostają otwarte w Austrii, Japonii, Szwajcarii, Francji oraz Niemczech. W tym okresie, Nordica osiągnęła 30% udziału w światowym rynku obuwniczym, wytwarzając ok. 2 000 000 butów/butów narciarskich rocznie.

       
   
   
       
            
       

           2000

       
           

W 2003 roku marka Nordica została wykupiona przez grupę kapitałową Tecnica. Priorytetem nowych władz stał się rynek narciarski ze znacznym uwzględnieniem produktów racowych oraz zawodowego sektora narciarskiego. Znakomite wyniki zawodników występujących w sprzęcie Nordica podczas ostatnich imprez o randze światowej (MŚ w St. Moritz w 2003 czy na igrzyskach olimpijskich w Vancouver w 2010 roku) ugruntowały pozycję marki Nordica jako lidera na rynku narciarskim.